Ціни на золото, ведені сильними даними по Китаю і поліпшенням стану інвестиційного та спекулятивного попиту, спробували протестувати важливий рівень опору на $ 1350 за унцію, однак, позбавлені підтримки з боку слабкого долара, американських фондових індексів і облігацій, змушені були відступити, на час перевівши дух . Чи здатна Піднебесна поодинці витягнути дорогоцінний метал з трясовини або без допомоги США тут не обійтися?
Сильні PMI, імпорт і промислове виробництво знайшли підтвердження в показниках, які характеризують обсяг споживання золота в Китаї. У 2-му кварталі 2013 року попит на дорогоцінний метал досяг рекордних 385,5 тонни, після 294,3 тонни (+20% г / г) у 1-му кварталі.
У січні-червні обсяг китайського споживання золота наблизився до позначки 700 тонн, що більш ніж на 50% вище, ніж у 2012 році. Попит на зливки збільшився на 86,5% р / р, до 278,8 тонни, на ювелірні вироби - на 43,6% р / р, до 386,9 тонни. У той час як промисловий попит виріс незначно (+1,6% р / р) до 24 тонн. Золота лихоманка дозволила добувним компаніям нарощувати обсяги виробництва. У 1-му півріччі видобуток дорогоцінного металу підскочила до 192,8 тонни (+8,9% р / р).
Динаміка споживання золота в Піднебесній переконує, що основною рушійною силою є населення, яке давно не бачило таких низьких цін. В умовах сильного юаня падіння котирувань ф'ючерсів на дорогоцінний метал і слабкості китайських фондових індексів золото є цікавим об'єктом для вкладень. При цьому підвищений попит розташований в області 220-250 юанів за грам, або $ 1120-1270 за унцію без урахування премій.
На мій погляд, орієнтація політики Пекіна на збільшення обсягу споживання в структурі ВВП сприяють зростанню попиту на золото. Додатковим драйвером підвищення котирувань є зростаюча інфляція в Піднебесній, адже дорогоцінний метал традиційно використовувався як захисний актив від знецінення купівельної спроможності грошей.
Серед інших чинників зростання цін на золото на світових ринках слід виділити приріст запасів ETF-фондів і скорочення коротких позицій на терміновому ринку.
Золоті біржові фонди побачили приплив вперше за два місяці, а великі інституційні інвестори на тижні до 6 серпня закривали шорти максимальними темпами з осені 1999 року.
Інвесткафе незалежна аналітика російського фондового ринку [Піднебесна тягне золото з трясовини] [звіти COT, ETF-фонди, китай, QE, Китай, попит, золото]
Джерело: CFTC.
Проте дані фактори можуть дати лише тимчасовий ефект. Короткі позиції великих спекулянтів за деривативами і раніше знаходяться поблизу історичних максимумів, а приріст запасів ETF може знову опинитися одиничним випадком.
Слід також відзначити, що ринок заклав у ціни не тільки підвищений китайський попит, а й майбутню публікацію WGC за 2-й квартал 2013 року, яка напевно порадує «биків» по золоту.
Здатність дорогоцінного металу продовжити зростання залежатиме від публікації показників по економіці США. Роздрібні продажі, інфляція, індикатори, що характеризують ринки праці та нерухомості, а також промислове виробництво здатні дати поживу для роздумів щодо долі американського QE.
У зв'язку з цим рекомендую інвесторам утримувати лонги, сформовані на кінець першої декади липня, з періодичною покупкою put-опціонів, приуроченої до публікацій важливої макроекономічної статистики по США. Мета і раніше розташована в області $ 1370-1380 за унцію.
За матеріалами - investcafe.ru