Австралійська компанія планує видобувати до 70 000 унцій золота на рік на родовищі в Луганській області
Донбас відомий не тільки вугіллям. Багатий на жовтий метал Нагольний кряж, що тягнеться через Луганську область і частково через схід Донецького регіону. Правда, знають про це в основному геологи і фахівці золотодобувних компаній. Вони надра в околицях скромного селища Бобрикове давно охрестили "українським Клондайком". Тепер же з'ясувалося, що все набагато масштабніше.
З березня цього року розробкою кряжу всерйоз зайнялися австралійці. І, грунтовно закопавшись в луганський грунт, фірма прийшла до сенсаційних висновків: золота в місцевій породі набагато більше, ніж думали раніше.
"Середній вміст золота становить 1 грам на тонну. А запаси з вмістом золота понад 1 г / тонна тепер складають 1,692 мільйона унцій проти 1,6122 мільйона унцій, спрогнозованих у жовтні минулого року", - наголошується в біржовому повідомленні компанії.
Для порівняння: ПАР з показником 3,3 г на тонну руди займає перше місце в світі з видобутку золота.
Інвестори з Австралії збираються видобувати тут до 70000 унцій золота на рік (у нинішніх цінах це понад 90 млн доларів). І вже повним ходом монтують на місці видобутку цілий комплекс для переробки золотоносної руди.
«Спочатку вони возили руду в Дніпропетровськ на переробку, але зрозуміли, що це занадто дорого і нерентабельно, - пояснили в Антрацитівському райраді. - Вартість видобутку руди з кар'єру відносно невисока, але її обробка вимагає більш серйозних витрат ».
Саме тому масового напливу старателів в районі не бояться. Мовляв, особливість родовища Бобрикове в тому, що золото необхідно відокремлювати від інших елементів шляхом хімічної обробки, тобто дорогоцінний метал присутній не в самородках. З цієї причини «золота лихоманка» в Луганській області, як сталося в американському Клондайку в 1897 році, неможлива - старателі-одиначки тут нічого не знайдуть.
По матеріалам 0642.ua