Як правильно заощаджувати кошти?
5 порад від фінансової компанії «Благо»
• Кошти потрібно відкладати із зарплати по 5-10% доходу відразу після його отримання, а не після того, як щось залишиться після усіх витрат.
• Не купуйте речі відразу, як тільки побачили. Часто відтермінування хоча б на день може дозволити повністю скасувати непотрібну покупку.
• Критично ставтесь до акцій та знижок, порівнюйте ціни. Наприклад ціни на деяку електроніку в офлайн-магазині на 15% менші, ніж в усіх онлайн-магазинах. Якщо коробок для вас не є принциповим, а техніка дійсно потрібна для дому чи роботи, тоді варто звернути увагу на магазини техніки у ломбардних відділеннях. Адже там можна придбати дійсно вигідно техніку в хорошому стані, що допоможе заощадити грошу у вашому гаманці.
• При здійсненні покупок користуюсь принципом «новий прийшов, старий пішов». Тобто, намагаюсь купувати лише на заміну. Звісно, це можливо, коли вже необхідні базові речі є. Коли емоційно хочеться здійснити покупку необхідно задати собі питання: «на заміну чого це буде?».
І часто бажання купувати відпадає, бо виявляється,що потреби немає. А викидати річ ще у цілком нормальному стані – шкода.
Дотримуйтесь принципу розумного споживання, краще обміняти цю річ на гроші у ломбарді. Гроші можна використати на придбання необхідної речі або відкласти на відпочинок чи навчання.
І пам'ятайте, що всі витрати потрібно обдумувати: «сім раз подумайте, а потім купуйте».
читайте більше корисних порад у нашому Блозі на Мінфін: https://minfin.com.ua/blogs/blagoofficial/166672/