0 (800) 30-30-32 Усі способи зв'язку
Звернення споживачів, повідомлення споживачів та інших осіб про належність споживача до захищеної категорії приймаються:
Гаряча лінія 0 (800) 30-30-32
Щодня пн-пт 8:00-21:00
сб-нд 8:00-20:00
дзвінок безкоштовний
FAQ
ua
ru
Золоте ралі дало по гальмах

Золоте ралі дало по гальмах

19.08.2013

Ціни на золото практично досягли свого двомісячного максимуму: вартість тройської унції зросла більш ніж на $ 35 і досягла відмітки $ 1379. Настільки стрімке зростання котирувань пов'язаний з падінням курсу долара щодо інших валют. Інвестори побоюються, що Федеральна резервна система Сполучених Штатів найближчим часом може почати скорочення обсягів викупу облігацій на відкритому ринку.

Preview_gldncr

Фото: steve-brandon

Річні темпи інфляції в липні виросли до 2%, і це є серйозним сигналом до дії для американського регулятора. У підсумковому комюніке, оприлюдненими Комітетом з відкритим ринку ФРС (FOMC), зазначалося, що збереження рівня інфляції нижче 2% дозволяє продовжувати надм'яку грошову політику. У тому випадку, якщо показник перевищить це цільове значення, позиції «яструбів» Федрезерву отримають серйозне фундаментальне обгрунтування і ризик скорочення обсягів стимулюючої програми значно збільшиться.

Крім цього чинника серйозну підтримку цінам на золото надають повідомлення з КНР. Згідно з даними Китайської асоціації золота (The China Gold Association, CGA), в поточному році через підвищення обсягів споживання фізичного золота в 1-му півріччі на 54% Китай може стати найбільшим споживачем цього дорогоцінного металу.

Тільки з січня по червень поточного року загальний обсяг спожитого золота виріс до 706,4 тонни, що більше на 268, 8 тонни в порівнянні з тим же періодом роком раніше. При цьому споживання в ювелірній галузі збільшилося на 43%, до 383,9 тонни, в той час як злитків золота закуплено на 86,5% більше, або 278, 8 тонни. Необхідно відзначити, що Китай є найбільшим виробником золотих ювелірних виробів: на його частку припадає близько 60% світового випуску.

Різке зростання попиту на золото був спровокований сезонним чинником, як правило, він різко зростає через триваючого з лютневих свят до квітня споживчого буму. У той же час у звіті відзначається, що Китай за перші півроку поточного року виробив 192,8 тонни, що на 8,9% вище аналогічного показника за січень-червень 2012-го.

Незважаючи на те, що ціни на золото можуть продовжити зростання, на мій погляд, на даному етапі, як тільки котирування досягнуть позначки $ 1380-1400 за тройську унцію, варто фіксувати значну частину позицій по ф'ючерсах. Не варто забувати, що китайський фактор нівелюється тим, що Піднебесна продовжує нарощувати обсяги видобутку золота. Торік вона досягла 403 тонни. КНР лідирує за цим показником уже шостий рік поспіль, відтоді як у 2007-му випередила ПАР.