0 (800) 30-30-32 Усі способи зв'язку
Звернення споживачів, повідомлення споживачів та інших осіб про належність споживача до захищеної категорії приймаються:
Гаряча лінія 0 (800) 30-30-32
Щодня пн-пт 8:00-21:00
сб-нд 8:00-20:00
дзвінок безкоштовний
FAQ
ua
ru
Ринок золота на порозі найбільших за останні 100 років змін

Ринок золота на порозі найбільших за останні 100 років змін

19.09.2014

Всесвітня рада по золоту і керівники банків запустили обговорення реформи правил, за якими встановлюється ціна на золото. Це позбавить ринок від архаїчної процедури золотого фіксингу, відзначають учасники ринку, але попереджають, що під час переговорів збільшиться коливання ринкових цін. 

У вівторок, 8 липня, в Лондоні відбудеться подія, яка може змінити весь світовий ринок золота. У столиці Великобританії зустрінуться керівники Всесвітньої ради по золоту і великих банків, щоб обговорити шляхи реформування так званого лондонського золотого фіксингу. 

З 12 вересня 1919 ціна золота на Лондонському міжбанківському ринку визначається шляхом складної багатоступінчастої процедури. Двічі на день, о 10.30 та о 15.00 годині за місцевим часом, представники п'яти найбільших світових банків (Scotia Mocatta, HSBC, Deutsche Bank, Societe Generale, Barclays Capital), кожен з яких є членом Асоціації учасників золотого ринку (London Bullion Market Association) , зв'язуються між собою (раніше це робилося за допомогою телефону, зараз відбувається в режимі телеконференції). 

Головуючий оголошує ціну, яку вважає оптимальною на даний момент. В цей час представники «золотої п'ятірки» знаходяться на зв'язку з дилерами, а через них - з торговими фірмами, які купують або продають реальне золото (на відміну від ф'ючерсних і опціонних контрактів), представляючи таким чином картину попиту і пропозиції на золото по всьому світу . Далі курс може коригуватися в залежності від попиту. Вартість золота фіксується в доларах США, фунтах стерлінгів і євро за тройську унцію. 

Ціна, зафіксована таким чином, вважається найбільш справедливою і служить орієнтиром для контрактів на фізичну поставку золота для всього ринку. 

Центробанки і комерційні інститути в своїх розрахунках спираються саме на неї. Банк Росії використовує лондонський золотий фіксинг для щоденного розрахунку облікових цін на золото. Комерційні банки використовують ціну фіксингу для покупки та продажу золотих злитків, розрахунку металевих рахунків у золоті. 

Процедура золотого фіксингу залишалася незмінною з 1919 року. Ціну на золото не встановлювали тільки в роки Другої світової війни і кілька років після неї - з 1939 по 1954 рік. 

Однак за минуле сторіччя до лондонського фіксингу накопичилося безліч претензій. 

Наприклад, британський банк Barclays був викритий в шахрайстві при установці ціни. У травні 2014 року банк був оштрафований на 26 млн фунтів ($ 44 млн) за маніпуляції ціною на золото. Як встановило Управління з фінансового нагляду (Financial Conduct Authority - FCA) Великобританії, керівництво Barclays допустило виникнення конфлікту інтересів між своїми співробітниками і клієнтами при визначенні цін на золото. Співробітники використовували лазівки в системах банку для власного збагачення в 2004-2013 роках. 

«Після кризи репутація навіть найбільших банків була поставлена ​​під сумнів, а фінансовий світ опинився в центрі скандалів. Досить згадати, наприклад, маніпулювання ставкою LIBOR. Тепер регулятор добрався і до золота », - коментує генеральний директор фінансової компанії GKFX Дмитро ранових. 

Крім того, в серпня 2014 Deutsche Bank має намір покинути «золоту п'ятірку», оскільки виходить з сировинного бізнесу. 

Всі ці моменти обговорять в Лондоні і, ймовірно, намітять шляхи реформування системи золотого фіксингу. 

«Вперше у користувачів (фіксингу. -« Газета.Ru ») є шанс висловити свою думку, - сказала представник Всесвітньої ради по золоту Наталі Демпстер газеті The Daily Telegraph. - Ми маємо намір всебічно обговорити вірні і невірні моменти системи ». 

Російські учасники ринку також вважають, що реформувати фіксинг необхідно. «Безумовно, поточний варіант золотого фіксингу недосконалий в чому за рахунок своєї непрозорості, - згоден провідний аналітик Wild Bear Capital Віктор Неустроев. - Система потребує змін. І в першу чергу вона повинна стати прозорою ». 

«Слід використовувати ринкові ціни, - вважає і аналітик MFX Broker Сергій Некрасов. - Це можуть бути котирування спотового ринку або ж найближчого ф'ючерсного контракту на золото. Така система унеможливить маніпулювання ціною фіксингу з боку банків ». 

«Для підвищення прозорості коло банків необхідно розширити, можливо, до 15-20 учасників, щоб не було підозр у маніпулюванні цінами, - пропонує ранових. - Чим більше банків, тим менше ймовірність змови ». 

Для ринку золота ці зміни в цілому повинні бути сприятливими. «Навряд чи ціна на метал сильно зміниться, тому що вона визначається глобальним попитом і пропозицією, але ще одним архаїчним механізмом стане менше», - вважає ранових. 

Однак в період обговорення та реформування експерти не виключають підвищеної нервозності гравців. Поки фіксинг реформуватимуть, за словами Неустроєва, ймовірні різкі коливання ціни. «Певна нервозність на ринку з'явиться - і навряд чи піде на користь більшості інвесторів», - попереджає він.

За матеріалами - gazeta.ru