0 (800) 30-30-32 Усі способи зв'язку
Звернення споживачів, повідомлення споживачів та інших осіб про належність споживача до захищеної категорії приймаються:
Гаряча лінія 0 (800) 30-30-32
Щодня пн-пт 8:00-21:00
сб-нд 8:00-20:00
дзвінок безкоштовний
FAQ
ua
ru
Рада не підтримала законопроект про ліквідацію Нацкомфінпослуг

Рада не підтримала законопроект про ліквідацію Нацкомфінпослуг

13.05.2016

Верховна Рада не проголосувала в першому читанні за законопроект, що передбачає ліквідацію Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), та передання її функцій НБУ і Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР).

За відповідний проект закону №2413-а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій державного регулювання ринків фінансових послуг" при сигнальному голосуванні на засіданні парламенту в четвер проголосували 155 народних депутатів з необхідних 226 голосів.

Як зазначив під час засідання перший заступник голови комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Михайло Довбенко, Кабінет Міністрів України, НБУ, Нацкомфінпослуг та НКЦПФР підтримують ухвалення цього законопроекту, тоді як у комітеті голоси розділилися 50/50.

Верховна Рада розглядала відповідний законопроект разом з технічним проектом закону №2414-а "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо консолідації функцій державного регулювання ринків фінансових послуг".

Обидва законопроекти передбачають, що нагляд і регулювання ринку страхових, лізингових та факторингових компаній, кредитних спілок, бюро кредитних історій, ломбардів та інших фінансових компаній перейде до НБУ, тоді як до НКЦПФР перейде регулювання недержавних пенсійних фондів і фондів фінансування будівництва та фондів операцій з нерухомістю.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»