0 (800) 30-30-32 Усі способи зв'язку
Звернення споживачів, повідомлення споживачів та інших осіб про належність споживача до захищеної категорії приймаються:
Гаряча лінія 0 (800) 30-30-32
Щодня пн-пт 8:00-21:00
сб-нд 8:00-20:00
дзвінок безкоштовний
FAQ
ua
ru
Піднебесна тягне золото з трясовини

Піднебесна тягне золото з трясовини

13.08.2013

Ціни на золото, ведені сильними даними по Китаю і поліпшенням стану інвестиційного та спекулятивного попиту, спробували протестувати важливий рівень опору на $ 1350 за унцію, однак, позбавлені підтримки з боку слабкого долара, американських фондових індексів і облігацій, змушені були відступити, на час перевівши дух . Чи здатна Піднебесна поодинці витягнути дорогоцінний метал з трясовини або без допомоги США тут не обійтися?

Сильні PMI, імпорт і промислове виробництво знайшли підтвердження в показниках, які характеризують обсяг споживання золота в Китаї. У 2-му кварталі 2013 року попит на дорогоцінний метал досяг рекордних 385,5 тонни, після 294,3 тонни (+20% г / г) у 1-му кварталі.У січні-червні обсяг китайського споживання золота наблизився до позначки 700 тонн, що більш ніж на 50% вище, ніж у 2012 році. Попит на зливки збільшився на 86,5% р / р, до 278,8 тонни, на ювелірні вироби - на 43,6% р / р, до 386,9 тонни. У той час як промисловий попит виріс незначно (+1,6% р / р) до 24 тонн. Золота лихоманка дозволила добувним компаніям нарощувати обсяги виробництва. У 1-му півріччі видобуток дорогоцінного металу підскочила до 192,8 тонни (+8,9% р / р).

Динаміка споживання золота в Піднебесній переконує, що основною рушійною силою є населення, яке давно не бачило таких низьких цін. В умовах сильного юаня падіння котирувань ф'ючерсів на дорогоцінний метал і слабкості китайських фондових індексів золото є цікавим об'єктом для вкладень. При цьому підвищений попит розташований в області 220-250 юанів за грам, або $ 1120-1270 за унцію без урахування премій.

На мій погляд, орієнтація політики Пекіна на збільшення обсягу споживання в структурі ВВП сприяють зростанню попиту на золото. Додатковим драйвером підвищення котирувань є зростаюча інфляція в Піднебесній, адже дорогоцінний метал традиційно використовувався як захисний актив від знецінення купівельної спроможності грошей.

Серед інших чинників зростання цін на золото на світових ринках слід виділити приріст запасів ETF-фондів і скорочення коротких позицій на терміновому ринку.

Золоті біржові фонди побачили приплив вперше за два місяці, а великі інституційні інвестори на тижні до 6 серпня закривали шорти максимальними темпами з осені 1999 року.

Інвесткафе незалежна аналітика російського фондового ринку [Піднебесна тягне золото з трясовини] [звіти COT, ETF-фонди, китай, QE, Китай, попит, золото]

Джерело: CFTC.

Проте дані фактори можуть дати лише тимчасовий ефект. Короткі позиції великих спекулянтів за деривативами і раніше знаходяться поблизу історичних максимумів, а приріст запасів ETF може знову опинитися одиничним випадком.

Слід також відзначити, що ринок заклав у ціни не тільки підвищений китайський попит, а й майбутню публікацію WGC за 2-й квартал 2013 року, яка напевно порадує «биків» по ​​золоту.

Здатність дорогоцінного металу продовжити зростання залежатиме від публікації показників по економіці США. Роздрібні продажі, інфляція, індикатори, що характеризують ринки праці та нерухомості, а також промислове виробництво здатні дати поживу для роздумів щодо долі американського QE.

У зв'язку з цим рекомендую інвесторам утримувати лонги, сформовані на кінець першої декади липня, з періодичною покупкою put-опціонів, приуроченої до публікацій важливої ​​макроекономічної статистики по США. Мета і раніше розташована в області $ 1370-1380 за унцію.

За матеріалами - investcafe.ru