0 (800) 30-30-32 Усі способи зв'язку
Звернення споживачів, повідомлення споживачів та інших осіб про належність споживача до захищеної категорії приймаються:
Гаряча лінія 0 (800) 30-30-32
Щодня пн-пт 8:00-21:00
сб-нд 8:00-20:00
дзвінок безкоштовний
FAQ
ua
ru
Новосибірські вчені навчилися видобувати золото з ​​відходів

Новосибірські вчені навчилися видобувати золото з ​​відходів

04.07.2014

Новосибірські вчені-фізики розробили унікальну машину, яка вловлює золотий пил, з її допомогою втрати золотошукачів скоротяться вдвічі. 

Про це сьогодні повідомив її розробник Сергій Афанасенко. «До 70% золотих запасів у земній корі являють собою золотий пил розміром близько 50 мікрон: це так зване« Косово золото », яке золотошукачі не можуть вловити. Воно в буквальному сенсі «спливає» з рук: щорічно тільки з річки Амур в світовий океан потрапляє близько 8 тонн золота », - розповів учений. 

Він пояснив, що розробка, по суті, являє центрифугу зі спеціальною рідиною з наночастинками. Під впливом магнітного поля рідина збільшує щільність, в результаті чого мідь (або інші домішки) спливають на поверхню, а золото опускається вниз. «Ми випробували дослідний зразок в найбільшій золотодобувної артілі Новосибірської області -« Суенга ». Попросили на переробку частина відходів від золотодобування. За два дні ми здобули з них 1,5 кг чистого золота », - уточнив Афанасенко. 

Він додав, що центрифуга може збирати не тільки золото, а й інші частинки. Так, при переробці відходів в артілі додатково було витягнуто 1,5 кг ртуті.

За матеріалами - news.ngs.ru