0 (800) 30-30-32 Усі способи зв'язку
Звернення споживачів, повідомлення споживачів та інших осіб про належність споживача до захищеної категорії приймаються:
Гаряча лінія 0 (800) 30-30-32
Щодня пн-пт 8:00-21:00
сб-нд 8:00-20:00
дзвінок безкоштовний
FAQ
ua
ru
На Луганщині австралійці збираються видобувати 70000 унцій золота на рік

На Луганщині австралійці збираються видобувати 70000 унцій золота на рік

26.07.2013

Австралійська компанія планує видобувати до 70 000 унцій золота на рік на родовищі в Луганській області

Донбас відомий не тільки вугіллям. Багатий на жовтий метал Нагольний кряж, що тягнеться через Луганську область і частково через схід Донецького регіону. Правда, знають про це в основному геологи і фахівці золотодобувних компаній. Вони надра в околицях скромного селища Бобрикове давно охрестили "українським Клондайком". Тепер же з'ясувалося, що все набагато масштабніше.

З березня цього року розробкою кряжу всерйоз зайнялися австралійці. І, грунтовно закопавшись в луганський грунт, фірма прийшла до сенсаційних висновків: золота в місцевій породі набагато більше, ніж думали раніше.

"Середній вміст золота становить 1 грам на тонну. А запаси з вмістом золота понад 1 г / тонна тепер складають 1,692 мільйона унцій проти 1,6122 мільйона унцій, спрогнозованих у жовтні минулого року", - наголошується в біржовому повідомленні компанії.

Для порівняння: ПАР з показником 3,3 г на тонну руди займає перше місце в світі з видобутку золота.

Інвестори з Австралії збираються видобувати тут до 70000 унцій золота на рік (у нинішніх цінах це понад 90 млн доларів). І вже повним ходом монтують на місці видобутку цілий комплекс для переробки золотоносної руди.

«Спочатку вони возили руду в Дніпропетровськ на переробку, але зрозуміли, що це занадто дорого і нерентабельно, - пояснили в Антрацитівському райраді. - Вартість видобутку руди з кар'єру відносно невисока, але її обробка вимагає більш серйозних витрат ».

Саме тому масового напливу старателів в районі не бояться. Мовляв, особливість родовища Бобрикове в тому, що золото необхідно відокремлювати від інших елементів шляхом хімічної обробки, тобто дорогоцінний метал присутній не в самородках. З цієї причини «золота лихоманка» в Луганській області, як сталося в американському Клондайку в 1897 році, неможлива - старателі-одиначки тут нічого не знайдуть.

По матеріалам 0642.ua