0 (800) 30-30-32 Усі способи зв'язку
Звернення споживачів, повідомлення споживачів та інших осіб про належність споживача до захищеної категорії приймаються:
Гаряча лінія 0 (800) 30-30-32
Щодня пн-пт 8:00-21:00
сб-нд 8:00-20:00
дзвінок безкоштовний
FAQ
ua
ru
Українці знову почали активно здавати коштовності в ломбарди

Українці знову почали активно здавати коштовності в ломбарди

24.03.2015

Директор з маркетингу мережі ломбардів «Благо» Віталій Соловйов прокоментував Maanimo.com ситуацію на кредитному ринку:

- Віталій, як з початку року змінюється попит на послуги ломбардів?

- Ринок кредитування постійно зростає. Порівняно c аналогічним періодом збільшення попиту складає більше 10%

 - Якими послугами українці користуються найбільш активно?

- Найчастіше йдеться про кредитування під заставу золотих виробів. Також значно зростає і кредитування під заставу срібла. Освоєння сучасних міжнародних методик оцінки виробів з діамантами дозволили збільшити вартість застав, і як наслідок, зацікавити населення в оформленні застав під даний вид кредитування.

- Якими темпами збільшуються загальні обсяги фінансування?

- За нашими оцінками, з на початку 2013 р. спостерігається зростання кількості звернень на 10-15%, однак обсяг ринку в грошах залишився на тому ж рівні. Ми очікуємо збереження тенденції в найближчій перспективі, а відновлення зростання обсягів кредитування можливе тільки з стабілізації оціночної вартості предметів застави.

Так як основний обсяг кредитного портфеля ломбардів складають кредити під заставу дорогоцінних металів (93%), то фінансові показники ринку ломбардів прямо залежать від вартості дорогоцінних металів на світовому ринку, де ми спостерігаємо падінням цін на 25-30%. Як наслідок відбувається зниження середнього чека (суми видаваної на руки).

- Як змінюються кредитні умови ломбардів?

- Зміна умови кредитування за оціночною вартістю предмета застави в 2012-2013 показують схожу динаміку, що обумовлено рухом цін на світових ринках (зниження в першому півріччі). Вартість обслуговування кредиту (процентні ставки) при цьому незначно підвищилися, так як вартість грошові ресурсів залучених ломбардами виросла на 3-7%.

Преміальна карта MasterCard World з чіпом і безконтактної технологією PayPass

- Наскільки умови ломбардів виглядають більш-менш конкурентними в порівнянні з дрібнороздрібної кредитуванням банків?

- Перевага ломбардів в оперативності видачі кредиту. Якщо в банку термін видачі кредиту, з моменту отримання заявки і до видачі готівкових коштів, як правило, займає в середньому 3 тижні, то в ломбардах даний процес займе 5-15 хв. Також перевага ломбардів в тому, що у них є можливість кредитуватися на короткий термін від 1 до 30 днів.

- Наскільки часто позичальники сьогодні викуповує закладене майно?

- Позичальники викуповують свої вироби в 90% випадків. У порівнянні з 2011 і 2012 рр.. ситуація покращилася, тому що викуп становив 80% і 85% відповідно.

- Що найчастіше приймається ломбардами в заставу?

- У 93% випадках закладаються дорогоцінні метали, ще 3-4% становить електроніка і побутова техніка. Цифри наведені в обсязі виданих коштів. Спостерігається тенденція більш високого відсотка викупу техніки, порівняно з кредитами під заставу.

- Дайте оцінку стану українського ломбардного ринку на поточний момент

- Ринок кредитування під заставу майна має свою сформовану аудиторію. Вона забезпечує основний оборот, при цьому попит і пропозиція тримається в стабільному рівновазі. Ринок досяг фази насичення і перерозподіляється в основному між основними гравцями. До кінця року, завдяки роботі з населенням та громадською думкою (формування думки про ломбардних продуктах і організаціях), очікується приплив нових клієнтів з інших сегментів (банківського кредитування, кредитні спілки).

За матеріалами maanimo.com