0 (800) 30-30-32 Усі способи зв'язку
Звернення споживачів, повідомлення споживачів та інших осіб про належність споживача до захищеної категорії приймаються:
Гаряча лінія 0 (800) 30-30-32
Щодня пн-пт 8:00-21:00
сб-нд 8:00-20:00
дзвінок безкоштовний
FAQ
ua
ru
Як Вєсті отримували кредит в ломбарді

Як Вєсті отримували кредит в ломбарді

04.04.2019

«Вєсті» на практиці перевірили, як працюють ломбарди. Ми вибрали ломбард, запропонували майно під заставу, яке потім оцінили. Також ми придивилися до речей, які продаються в ломбардах, безпеки їх зберігання, підготовленості персоналу, дізналися, як вигідніше здати майно в ломбард. На основі відвідування ми описали, чого варто очікувати в ломбардах їх потенційним клієнтам.

Вибір відділення

«Вєсті» вирішили спробувати отримати в ломбарді кредит на місяць, заклавши під заставу ноутбук та сережки. Ломбард ми шукали в районі Дарницької площі.

Ломбард бажано обрати в пожвавленому місці. Чим більше людей довкола, тим менша вірогідність того, що за відвідувачами ломбардів будуть слідкувати зловмисники, щоб пограбувати людину, яка тільки-но отримала гроші. Краще за все обирати ломбарди недалеко від популярних зупинок громадського транспорту — таким чином ломбард буде завжди на видноті. Тим більше, туди частіше приходять клієнти — лише зрідка такі приміщення бувають порожніми.

Недалеко від зупинки побачили декілька установ — як відомих, так і не дуже. Ми вирішили зайти в один із самих примітних — ломбард «Благо». На фасаді було встановлено табло, на якому вказувалася ціна золота за 1 грам. Ми вирішили перевірити роботу цього ломбарду.

У відділенні нас зустрів адміністратор на ім’я Андрій і запропонував ознайомитись з послугами компанії. Нам розповіли про те, на який строк можна отримати кредит під заставу, про умови беззаставного кредитування, про оцінку золота і техніки.

Окрема тема – застави, які продаються в ломбардах. На продаж виставлено речі, які клієнти або не встигли викупити в обумовлений строк, або від самого початку здали в ломбард, не плануючи викуп. На вітринах ломбарду можна побачити мобільні телефони, аксесуари до них, плазмові телевізори і монітори, аудіотехніку, будівельну техніку, інструменти, ювелірні прикраси і навіть велосипеди.

Як відомо, деякі люди побоюються, що в ломбарді є загроза придбати крадену річ. В ломбарді «Благо» «Вєстям» розповіли, які заходи вживаються для запобігання прийому і, відповідно, подальшого продажу подібних речей.

«Коли клієнти приходять закладати у нас речі, то вони обов’язково пред’являють паспорт і ідентифікаційний код. Зрозуміло, що люди не будуть ризикувати, закладаючи річ, котру будуть шукати за допомогою поліції. Це величезний стримуючий фактор. Окрім того, мобільні телефони ми перевіряємо за IMEI, адже в базах поліції зберігаються IMEI телефонів, що знаходяться у розшуку», — говорить спеціаліст ломбарду.

Оцінка за 7 хвилин

Розповівши нам про відсотки, строки викупу товарів і додаткові можливості кредитування, співробітник приступив до оцінки застави. Для початку він попросив пред’явити паспорт, щоб перевірити, чи був я раніше клієнтом ломбарду, адже при наявності позитивної історії кредитування в компанії клієнт може отримати більш вигідні умови (нижчий відсоток за кредитом, вища оцінка застави). Також ми дізналися, що компанія працює за принципом «перший кредит — безкоштовно». Це означає, що новим клієнтам можна оформити перший кредит під заставу золота чи техніки зі ставкою всього 0,001% на день за тарифом «Тест-Драйв».

Сережки оцінити вдалося досить швидко. Золотий виріб вагою 6 грамів оцінили в 6089 грн (умови для діючих клієнтів). При цьому нам запропонували добову ставку у розмірі 1,1% від суми, котру нам збиралися видати на руки. Спеціаліст в ломбарді, оцінюючи сережки, визначив пробу, зважив виріб, а потім увів у програму усі параметри. Система порахувала вартість сережок, після чого працівник ломбарду озвучив нам підсумкову вартість.

Ноутбук Fujitsu Lifebook UH552 оцінювали трохи довше – приблизно 7 хвилин. Для початку спеціаліст ломбарду перевірив, чи є зовнішні дефекти у техніки, потім перевірив зарядний пристрій. Далі увів в систему усі необхідні параметри, що дозволяють сформувати оціночну вартість.

Як розповів нам працівник ломбарду, системні параметри — далеко не головне в техніці. «Деякі зразки техніки ми вже не приймаємо у якості застав. Наприклад, монітори, що випущені до 2010 року, фотоапарати з розширенням менше 10 мегапікселів. Ваш ноутбук має хороші системні параметри, але ззовні має дефекти, котрі впливають на підсумкову вартість», — відмітив наш співбесідник.

За стандартними умовами, старенький ноутбук, давно знятий з виробництва, в ломбарді оцінили у 2146 грн. Заклавши його в ломбард назавжди, без подальшого викупу, ми могли б виручити за нього 2360 грн. Але і це не межа. Що потрібно врахувати, щоб отримати за заставу ще більшу суму — нам вже після відвідування ломбарду розповіли в прес-службі мережі «Благо».

Як збільшити суму кредиту?

Наявність упаковки, гарантійного талона, інших документів завжди вітається і впливає на вартість застави. При цьому, значно більше на рівень оцінки, наприклад, техніки впливає повна комплектація (наприклад, зарядний пристрій, навушники, карти пам’яті, перехідники та ін.), ринкова вартість моделі на день оцінки. Також до уваги береться зовнішній вигляд товарів, ступінь зносу. Що стосується дорогоцінних металів, то вартість оцінки залежить від стану. Зазвичай існує 2-3 категорії оцінки: нові вироби оцінюються вище, чим, наприклад, весільні обручки чи деформовані вироби.

Що вигідно приносити у якості застави?

Якщо клієнт не може вирішити, що краще принести до ломбарду, щоб отримати максимально велику суму, йому допоможе калькулятор на офіційному сайті. Там можна розрахувати попередню вартість, зазначивши характеристики застави: вагу, вид металу, наявність каменів — для ювелірного виробу або бренд, модель — для технічного пристрою. Якщо є можливість, то краще в ломбард приносити золото. Воно завжди оцінюється дорого, оскільки не зістарюється з часом, як, наприклад, модель смартфона. Окрім того, зараз в мережі «Благо» діє подвійна оцінка золотих виробів – грам металу оцінюють в два рази дорожче від вартості на світовій біржі. В такому разі очевидно, що вигідніше кредитуватися саме під золоті вироби.

Які вигоди отримують учасники програми лояльності?

Учасником програми лояльності мережі «Благо» «Десерт» автоматично стає кожен клієнт, який оформив кредит під заставу або купив товар. Будучи учасником програми лояльності, можна користуватися більш високою оцінкою виробів під час застави, накопичувати бонуси, а потім використовувати їх для часткового чи повного погашення відсотків за кредитом або для зменшення вартості товару при купівлі. Бонуси нараховуються з кожної сплаченої клієнтом гривні за кредитом або гривні від покупки — на його рахунок у вигляді кешбеку повертається до 20% від суми сплачених відсотків і до 5% від суми, сплаченої за товар. Бонусами можна розраховуватися при погашенні відсотків за кредитом і при купівлі товару в мережі, розрахунок здійснюється за формулою 1 бонус — 1 гривня.

Джерело: https://vesti-ukr.com/strana/330517-kak-vesti-poluchali-kredit-v-lombarde